Перекласти сторінку

Новини

Презентація нового проекту - навчального модулю "Ромські студії в ЧНПУ"

03.11.2016 о. 10.00 у 308 аудиторії з ініціативи ГО "Вектор Плюс", Інституту історії та за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" відбудеться презентація нового проекту-навчального модулю "Ромські студії в ЧНПУ".

Метою проекту є створення умов для зменшення проявів безпідставного антициганізму та переслідування ромів за етнічною ознакою на Чернігіщині через популяризацію знань про історію та культуру ромів; зміцнення міжкультурного діалогу, шляхом розвитку відкритості та толерантності серед молоді, просування європейських цінностей; подолання забобон і стереотипів в сприйнятті загальної історії і сучасних відносин між етнічними групами регіону в рамках спільних ініціатив.

В межах проекту передбачено розробку навчального курсу "Ромські студії" для студентів 3 курсу (автори курсу: О. Беліков, О. Воронко, Н. Зіневич); розробка навчальних лекцій на ромську тематику в межах загальних потокових курсів для студентів 2-го курсу, формування фокус-групи серед студентів ЧНПУ, з метою написання курсових робіт за ромською тематикою, проведення навчально-методичного тренінгу, наукове консультування, проведення захисту курсових робіт, підготовка студентами за результатами досліджень наукових статей; залучення до викладання ромських студій в ЧНПУ, відповідно до методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України, вітчизняних науковців-ромологів з інших академічних установ країни, зокрема, к.і.н., с.н.с. Наталію Зіневич (Київ), к.і.н., доц. Олександра Белікова (Донецьк-Вінниця); залучення провідних фахових закордонних дослідників для рецензування програми і навчально-методичного посібника з курсу "Ромські студії" (етнолога, ромолога Єлену Марушиакову (Болгарія), історика, ромолога Андрія Котлярчука (Швеція); підготовка і публікація програми і навчально-методичного посібника до навчального курсу на вибір "Ромські студії" (автори курсу: О. Беліков, О. Воронко, Н. Зіневич) та низка інших заходів.

Немає коментарів

Додати коментар