Перекласти сторінку

Новини

«ЧЕРНІГІВСЬКІ ШЛЯХИ СОФІЇ РУСОВОЇ»

«ЧЕРНІГІВСЬКІ ШЛЯХИ СОФІЇ РУСОВОЇ»

Студенти і викладачі Інституту історії та факультету початкового навчання ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка 3 грудня 2014 р. мали змогу долучитися до вшанування Софії Русової не лише під час відкриття нової меморіальної дошки Софії Русової в Олешні Ріпкинського району, але й «подорожуючи» історико-туристичним маршрутом «Чернігівські шляхи Софії Русової». Але про все по порядку.

3 грудня 2014 р. відбулася значуща подія не лише для Олешні, Чернігівщини, але й для всієї України – відкриття нової меморіальної дошки видатному педагогу, громадському діячу, справжньому патріоту України Софії Федорівні Русовій. До заходу долучилися не тільки небайдужі жителі Олешні, але й учні Олешнівської школи, вчителі, студенти і викладачі ЧНПУ імені Т. Г. Шевченка, а також священик Катерининської церкви в Чернігові отець Євгеній, котрий освятив меморіал. Слово на відкритті цього пам’ятника, зокрема, мали історик В. Єрмак і заступник директора Інституту історії з виховної роботи, доцент Л. А. Юда, які наголосили на значущості діяльності Софії Русової на педагогічній ниві та для українства загалом. Після цього представники університету й Інституту історії урочисто поклали вінок на пошану С. Русової.

Учасники заходу також відвідали територію садиби Софії Русової, де в музеї, відкритому на її честь, мали змогу ознайомитися із експозицію. Невеличку «екскурсію» проводили депутат Чернігівської обласної ради, президент благодійного фонду імені Софії Русової І. П. Чаус та історик В. Єрмак.

Історико-туристичний маршрут «Чернігівські шляхи Софії Русової» також був прокладений через Олешнянську школу. Студентам і викладачам університету було презентовано шкільний музей, присвячений видатному педагогу, в якому екскурсоводами були учні цієї школи.

З профорієнтаційною метою старший викладач Інституту історії І.К. Чугаєва зустрілася з директором школи Г. П. Кулішем й учнями 11 класу і розповіла їм про умови вступу до Інституту історії, різноманіття спеціалізацій і можливості працевлаштування.

Останній пункт зупинки на маршруті був у Ріпкинській гімназії. Учасники урочистих заходів відвідали Центр педагогічної спадщини Софії Русової. Директор школи познайомила із специфікою навчання в гімназії із оздоровчими технологіями, спрямованими на збереження здоров’я, де особливу увагу вчителі й учні приділяють його зміцненню прямо під час уроків, на перервах, на тренінгах і т.д.

Отже, туристичному маршруту в Олешню і Ріпки БУТИ! І не лише в один бік, а й звідти до Інституту історії: талановиті й обдаровані випускники школи й гімназії, гідні продовжувачі ідей Софії Русової, невдовзі будуть нашими абітурієнтами!

Ірина ЧУГАЄВА

Немає коментарів

Додати коментар