Перекласти сторінку

Новини

Підписатися на RSS

Виконуючи рішення КМУ від 11.03.2020 року, ректорат запровадив карантин, що триватиме з 12 березня по 24 квітня 2020 року.

Карантин передбачає заборону відвідування університету всіма здобувачами вищої освіти, проведення масових заходів освітнього, наукового, спортивного та мистецько-розважального характеру.

Упродовж найближчих днів адміністрація університету розробить та впровадить низку заходів і рекомендацій щодо запобігання поширенню хвороби, змін в організації й реалізації освітнього процесу, режиму роботи викладачів та інших категорій працівників університету.


Наказ №151 від 01.04.2020 року Про запровадження простою

Наказ №147 від 11.03.2020 року Про запровадження карантину з метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

Наказ №148 від 17.03.2020 року Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

Наказ №150 від 27.03.2020 року Про додаткові заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу COVID-19


Готуючись  до Дня  міжнародної солідарності жінок у боротьбі за свої права студентки і студенти, викладачки і викладачі Навчально-наукового  інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.ЛазаревськогоНаціонального університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка  об’єдналися, щоб ще раз нагадати, що права жінок – це права людини.Не зважаючи на деякі позитивні зміни в Україні щодо захисту прав жінок, усе частіше спостерігаються спроби держави обмежити  репродуктивні та соціальні права жінок.

Ми об’єдналися для того, щоб жінок нарешті почули.

Ми виступаємо проти домашнього насильства, сексуального насильства, сексизму, низької оплати праці, репродуктивного насильства та дискримінації на роботі.

Ми вимагаємо ратифікації  Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

Ми вимагаємо економічної рівності: панівні стереотипи про «відповідні» ролі чоловіків та жінок обмежують жінок та гальмують економічне зростання всієї країни.

Жінки мають бути за столом переговорів. Порядок денний «Жінки, мир, безпека» має стати частиною політик всіх рівнів. Голос жінок має бути почутий!

Ми солідаризуємося з жінками всієї України, з  Міжнародним жіночим страйком, який пройде в багатьох країнах світу саме 8 березня.

Нас єднають права жінок – права людини!

Вже дуже багато питань щодо зустрічі випускників яка відбудеться в 2020 році  для коготь Історичного факультету або Історичного інституту чи Навчально- наукового Інституту історії етнології та правознавства і навіть ще меньше ніж півроку назад відбувся перший випуск Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін, але для всіх він наш любий  #істфак:) тож ця чудова зустріч відбудеться 28 березня о 15:00 в ЦК актова зала (2 поверх)

Історик за освітою, він у промові підкреслив важливість вивчення культурно-історичного бекграунду ЄС, що є ключем для розуміння сучасних процесів на континенті. А ще зазначив, що Україні для успішного поступу на євроінтеграційному шляху потрібна впевненість у своїх силах (selfconfidence) та більша повага до самих себе як нації.

Масляна увірвалася і до нашого гуртожитку, всі студенти мали змогу поласувати смачними млинцями з найрізноманітнішими начинками. Дякуємо студраді гуртожитку за таку чудову підготовку!

У Чернігівському обласному молодіжному центрі було презентовано документальну стрічку «Вдовині села Чернігівщини». П’ятдесятихвилинний документальний фільм, створений на основі життєвих історій мешканок сіл Шестовиця, Жеведь та Жидачі Чернігівського району. Це спогади про їхнє дитинство та юність, про те, як важко вони пропрацювали в колгоспах, на фермах, а тепер залишилися самотні у депресивних селах.

В Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.Лазаревського відбулась зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Азейбарджану в Україні Азером Худієвим та представниками азербайджанської етнічної громади з питання "Запобігання військовим злочинам проти людства в умоваах військових конфліктів. Правові аспекти Хаджали".

Де взяли участь  у проведенні «круглого столу» на тему:    «Розвиток концепції національної освіти Софії Русової в сучасних умовах». Учасники обговорили роль педагогічних ідей Софії Русової у процесі розбудові Нової української школи.


 

В Навчально- науковому інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.Лазаревського настала радіста і в туж хвилину сумна мить, 14 січня 2020 року в актовій залі університету ми попрощались з нашими Магістрами.

Дорогі випускники бажаємо вам всього самого найкращого, залишайтесь такими ж радісними та дружніми, ми пишаємось вами!!